
![[@title]](https://res.cloudinary.com/redhatholdings/image/fetch/w_900,h_519,c_fill,q_auto,f_auto/https://www.xn--splive-jua.se/uploads/agentblog/star-trails-8306233_1920_251222055842.jpg)
Årets sista vecka bär på ett stabilt lugn under julhelgens brus då solen börjat sin färd genom Stenbocken där Mars forsätter sin färd. Även Månen befinner sig i Stenbocken i början av veckan, vilket ger en förstärkt energi av stabilitet, struktur och långsiktigt perspektiv. Ta vara på den här tiden för att visaulisera ditt nya liv i det nya året.
I mitten av veckan så kan vi se Venus också nå Stenbocken. det ger utrymme för att utveckla förhållanden eller skapa nya förhållenden, som är mer seriösa, hållbara och inte bara kortvariga romatiska upplevelser. Till dig som är singel så är det viktigt är att låta förhållanden spegla dig själv. Du söker inte någon som är som dig själv, du behöver någon som bär dom egenskaper som du själv inte besitter.
Avslutningsvis för den här veckan så har vi en måne som lämnat Stenbocken för att gå genom 2 vatten tecken, Vattumanen och Fiskarna. Från en inre resa med diciplin och fokus till ett kollektivt medvetande för att landa i en andling återkoppling. Avsluta veckan med meditation, stärk dina band med din själ och ditt medvetnade i att finna fred inom dig själv. Låt inte livet runt om kring dig bestämma ditt humör eller din kurs. Om det är stormingt så hitta centrum i stormen för att beskåda utan att döma.
Astrologi"Ett steg i taget mot mer klarhet."
Jag skriver om andliga arbetssätt, intuitiva redskap, energiperspektiv och hur man kan tolka de signaler som visar sig i livet. Mina texter guidar dig som vill förstå mer, landa i dig själv och hitta egna sätt att navigera genom din vardag.







