

En dag i taget är allt vi behöver ta till oss utav, eftersom vi inte kan gå tillbaka till gårdagen och vi kan inte kontrollera morgondagen. Så låt oss ta emot dagens gåva som ges till oss.
Vi kan ge människor av vår tid, finns många som tacksamt skulle ta emot den. Människor som inte har så många som frågar efter dem. Vi kan även ge människor utrymme, så de själva kan utvecklas.
Be inte någon att stanna, som du vet inte vill det och redan är på väg ifrån dig. Låt dem gå iväg om de vill det. Vad som är meningen för dig, kommer alltid att bli ditt.
Lyckan som vi alla vill ta del av, finns i tre olika delar. Vi låter det som varit gå och glädjer oss åt det vi har idag. Ha tron på vad som kommer att ske och ta emot det som kommer med glädje.
Det är ofta konsekvenser av olika delar i livet, som vi redan har upplevt som får oss att inse, att vi inte behöver oroa oss i onödan. Gläds vi åt det vi har och ser till att glädja våra medmänniskor, har vi kommit en långt i vår utveckling.
Ljus och kärlek
Alternativt"Jag skriver för att låta intuitionen tala i stilla klarhet."
Jag skriver om min mediala känslighet, om hur jag tolkar energier, symboler och budskap som formar sig när jag lyssnar inåt. Jag delar insikter, tarotarbetet och den vägledning jag upplever i mitt andliga arbete, allt för att ge dig djupare förståelse och klarhet.







