November ska bli fylld av kärlek

1 november 2026
Författare: Rebecca
November ska bli fylld av kärlek

Den sista dagen av Oktober var igår och innan du vänder blad, ta en stund för dig själv och uppskatta, hur långt du har kommit.

Månaden kanske inte blev perfekt för dig, inte heller är alla människor nöjda, eftersom allt inte blev som de hade planerat.

Fördröjningen stärkte ditt tålamod och varje litet steg, spelade roll, även dem som ingen märkte att du tog.

Underskatta inte processen, som du har gjort enkelt, eftersom saker och ting, hände fortare än du hade tänkt dig.

Idag kan du stänga det här kapitlet, med tacksamhet och att du fortfarande känner hopp. Jag känner att jag lämnar Oktober med ett starkare hjärta, ett klarare sinne och en djupare tillit till livet.

Jag välkomnar November, med öppna armar, eftersom jag vet att månaden medför nya möjligheter, en nystart, oväntade välsignelser och vackra överraskningar.

Jag tror att det bästa, fortfarande ligger framför mig. En ny månad börjar idag och det gör också en annan chans, att skapa ett liv som jag verkligen älskar.

November vill jag ska bli fylld av kärlek, frid, glädje och klarhet. Men även läkning, magi och frihet. Nåd, frihet och styrka.

Förnyelse harmoni och mod, tro och ljus. Allt detta kan jag be om, är glad om några av dem uppfylls.

Ljus och kärlek

Alternativt
Rebecca

"Jag skriver för att låta intuitionen tala i stilla klarhet."

Jag skriver om min mediala känslighet, om hur jag tolkar energier, symboler och budskap som formar sig när jag lyssnar inåt. Jag delar insikter, tarotarbetet och den vägledning jag upplever i mitt andliga arbete, allt för att ge dig djupare förståelse och klarhet.

Senaste blogginlägg

LÄS ALLA
0939-1147147
Ring nu!