
![[@title]](https://res.cloudinary.com/redhatholdings/image/fetch/w_900,h_519,c_fill,q_auto,f_auto/https://www.xn--splive-jua.se/uploads/agentblog/framat-i-tiden.jpg)
Om vi är tacksamma över de små sakerna vi har och har haft och försöker kontrollera över vad som får oss att bli stressade.
Om vi känner stress över vad som kommer att hända oss framåt i tiden så händer det oavsett vad vi tycker eftersom vi inte har möjlighet att se framåt i tiden.
Därför är det bra att vara i nuet och inte fokusera bakåt i tiden för mycket och inte känna oro för framtiden som vi inte kan påverka.
Det vi kan göra är att fokusera på mer positiva saker och se till att det känns bra omkring oss, världen behöver det.
Ljus och kärlek!
"Jag skriver för att låta intuitionen tala i stilla klarhet."
Jag skriver om min mediala känslighet, om hur jag tolkar energier, symboler och budskap som formar sig när jag lyssnar inåt. Jag delar insikter, tarotarbetet och den vägledning jag upplever i mitt andliga arbete, allt för att ge dig djupare förståelse och klarhet.







