
![[@title]](https://res.cloudinary.com/redhatholdings/image/fetch/w_900,h_519,c_fill,q_auto,f_auto/https://www.xn--splive-jua.se/uploads/agentblog/fortsatt-ha-tro.jpg)
Att ge upp men ändå fortsätta att ha tro, även när saker inte går som vi har planerat, betyder inte att vi ska trycka bort känslor som vi känner av frustation, eller att vi blir otåliga. Tron på att det ska fungera till slut finns för det mesta kvar.
Om vi släpper vårt kontrollbehov i olika situationer, eftersom det kan dränera oss, släpper taget och låter tiden ha sin gång och förlitar oss på att planeringen till slut blir av, då mår vi bättre.
Ibland kommer saker och ting tillbaka till oss på ett sätt som vi inte hade förväntat oss, då är det bara att tacka och ta emot det.
Ljus och kärlek
"Jag skriver för att låta intuitionen tala i stilla klarhet."
Jag skriver om min mediala känslighet, om hur jag tolkar energier, symboler och budskap som formar sig när jag lyssnar inåt. Jag delar insikter, tarotarbetet och den vägledning jag upplever i mitt andliga arbete, allt för att ge dig djupare förståelse och klarhet.







