_260211042018.jpg)
_260210115055.jpg)
Att manifestera kan hjälpa oss att få många goda ting och mirakel i våra liv. Så fram emot skymningen idag blir det tre tända, röda ljus, röda kristaller och rökelse med torkade, röda rosenknoppar - allt i rött eftersom eldens och tisdagens kraftfulla färg är röd. Eldens och kraftens ärkeängel Samael har vi vid vår sida och han ger oss sitt stöd i skymningen, när vi borde klara av det nästan omöjliga.
Kanske kan vi till och med få våra vildaste önskningar uppfyllda denna dag. Vi människor dras alldeles speciellt till den nedgående solens magi och symbolik, för den inspirerar oss till både kreativitet och förändring. Vi är ju dessutom inne i det sista kvarteret, månfasen före nymånen, som dessutom kommer med en månförmörkelse den här gången. Det är när månen är helt svart, övertäckt, så bara en stor brinnande ring syns runtomkring. En mycket mäktig nymåne, som bjuder på överraskningar.
Vi har ju en vecka på oss till denna nymåne, så vi hinner manifestera bort rester av oönskat före nymånen om det behövs, så låt oss göra det. Låt oss lägga alla kort på bordet och manifestera det vi länge längtat efter. Det är nu vi kan lyckas, så vi är beredda när nymånen dyker upp den 17 februari kl. 13.01 och eldringens kraft är starkast 13.13. Nu har vi några dagar på oss att manifestera vår framtid i skymningen varje dag fram till denna speciella nymåne som kommer i Vattumannens tecken. Vi börjar idag med att tända våra röda ljus.
Med kärlek och brinnande ljus
Häxkonst"Jag skriver för att göra det osynliga tydligare."
Jag skriver om hur man kan tolka det som sker i vardagen, om inre rörelser som ofta passerar obemärkta och om hur man kan hitta riktning när mycket känns oklart. Mina texter bygger på erfarenhet, intuition och en vilja att hjälpa dig se sammanhang på ett enklare sätt.
_260211042018.jpg)

_260207043009.jpg)

_260204043523.jpg)

_260129122143.jpg)
